Białe jeansy męskie

Jak wybrać doskonałe jeansy męskie?

Moda męska budzi coraz to większe zainteresowanie wśród panów. Czasy, gdy wystarczył biały t-shirt i proste jeansy, minęły bezpowrotnie. Panowie chcą również podążać za najnowszymi trendami, zwracają uwagę na detale w stylizacjach, dzięki temu stwarzają własny styl, umożliwiający wyróżnienie się z tłumu. Odważnych kreacji nie możemy jednak podziwiać zbyt często na ulicach. Na nietuzinkowe stylizacje decydują się jedynie bardzo odważni panowie, bądź związani bezpośrednio z modą, fotografią, sztuką. Jak zatem dobierać elementy garderoby męskiej, by były ciekawe i praktyczne dla swych właścicieli? Trzeba na pewno zainteresować się najnowszymi trendami i podstawowymi zasadami wybierania poszczególnych elementów stroju. Szczególnie ważny i trudny jest dobór spodni, dlatego też warto poświecić więcej uwagi na analizę tego tematu.

Jakie jeansy męskie wybierać?

Wśród panów bardzo popularne są jeansy. Związane jest to z pewnością z ich komfortowym użytkowaniem oraz funkcjonalnością. Spodnie jeansowe nie wymagają tak szczególnego traktowania, jak spodnie z materiału. Obecnie jeans jest już tak powszechny, że z innymi, prawidłowo dobranymi dodatkami, może być elementem stylizacji podczas bardziej eleganckich i oficjalnych spotkań. Czym tak właściwie sugerować się podczas kupna jeansowych spodni? Ważna jest analiza sylwetki oraz okoliczności, w jakich będą się prezentować.

Jaki fason wybrać?

Białe jeansy męskie
Białe jeansy męskie

W sklepach można znaleźć różne modele spodni, skierowane dla danych typów sylwetek. Możemy tutaj wyróżnić podstawowe fasony: slim, regular i loose (relaxed). Pierwszy, najprościej tłumacząc, to spodnie wąskie, kolejno klasyczne i szersze. Marki niejednokrotnie stosują poszerzone rozróżnienie fasonów, jednak warto znać choć te podstawowe. Oprócz fasonu kluczowy jest stan spodni, czyli miejcie gdzie zatrzymuje się górna linia spodni. Wyróżnia się niski stan, do którego zaliczamy popularne biodrówki położone nisko na biodrach, średni (naturalny) stan umiejscowiony na pasie, oraz wysoki stan, znajdujący się jeszcze wyżej, na wysokości talii. Każdy z tych fasonów ma własne atuty i mankamenty. Stan niski sprawdza się wśród panów, którzy posiadają zadbaną, wyrzeźbioną sylwetkę. Nie jest to jednak komfortowy fason, gdyż podczas schylania spodnie często obniżają się automatycznie, nieelegancko ukazując otoczeniu bieliznę. Średni stan, gdzie górna linia znajduje się na pasie, jest najbardziej klasyczny i powszechny wśród panów. Spodnie z wysokim stanem często są pomijane, jednakże są również bardzo wygodne, skierowane przede wszystkim do wysokich panów. Będąc w przymierzalni warto przymierzyć po sztuce z każdego fasonu, wtedy możliwe będzie przekonanie się, który jest idealnie zgrany z sylwetką i zapewni wygodne użytkowanie.

Oprócz wymienionych fasonów można dodatkowo rozpoznać różne rodzaje nogawek. Wyodrębnia się tutaj nogawki bootcut, rozszerzane od kolan, przykładem są tu niegdyś popularne dzwony. Nogawka stright jest nogawką prostą, najbardziej lubianą wśród mężczyzn. Nogawka typu tappered (carrot, naroow, zwężana), ciesząca się coraz większym powodzeniem, stosowana jest w powszechnie nazywanych rurkach, bądź marchewach. Po zapoznaniu się z podstawowymi rodzajami modeli spodni, można przejść do kolejnej części, jaką jest zakup spodni, zgodny z aktualnymi trendami.

Jeansy męskie: ciekawe modele

Klasyka obroni się zawsze, natomiast oryginalne modele będą zwracały uwagę na otoczenie. Ogrodniczki męskie jeans są bardzo rzadko zauważalne na ulicach. Jest to typ spodni, który nie będzie pasował każdemu, nie nadaje się na każdą okazję. Jednak zestawiony z ciekawymi dodatkami, może stanowić bardzo ciekawą stylizację. Wybór ten można polecić panom odważnym, jest to strój raczej po godzinach pracy. Podobnie białe jeansy męskie będą ciekawie wyglądać wiosną i latem, zestawione z nietuzinkowymi butami, koszulką, zapewne będą ciekawie się prezentować. Szczególnie spodnie sięgające do kostki, krótsze od klasycznych, wyglądają bardzo dobrze w odważniejszych kolorach. Obecnie modne są spodnie, które są dopasowane, a swym krojem i kolorem doskonale komponują się z resztą stroju.

szorty jeansowe męskie
szorty jeansowe męskie

Modne szorty

Latem częstym elementem stylizacji są szorty jeansowe męskie. Ważne jest tu, by były one dobrze dopasowane, nie zawisały zbyt mocno i nie były przesadnie obcisłe. Z sezonu na sezon dostępność kolorów w tych spodniach jest coraz szersza, dzięki czemu panowie mogą wybrać takie szorty, które będą współgrać z resztą garderoby. Wybór ten zapewni uczucie komfortu w cieplejsze dni.

Przy kupnie jeansów warto pamiętać o zasadzie, że więcej nie zawsze znaczy lepiej. Jeżeli zdecydowano się na zakup spodni w charakterystycznym kolorze, należy dobrać dodatki tak, aby spodnie stanowiące bazę stylizacji skomponowały się idealnie z całym strojem. Kluczowa jest także okazja, na którą tworzona jest stylizacja. Są sytuacje, gdzie warto zachować klasykę w kolorze, przykładowo spotkanie biznesowe, czy inna elegancka okoliczność. Natomiast w mniej formalnych spotkaniach warto czasem zdecydować się na odważniejszy, ciekawszy strój. Kierując się powyższymi wskazówkami zakup męskich jeansów nie powinien być już takim koszmarem i problemem, jak to dotychczas miało miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *