jeansy dla mężczyzny

Jakie kupić jeansy dla mężczyzny?

Spodnie dzinsowe męskie to wręcz kultowy symbol mody dla panów. Od lat stanowiły nieodłączny rekwizyt największych gwiazd światowego kina, które odgrywały role bezkompromisowych twardzieli, za którymi szalały piękne kobiety. Dżinsy to symbol męskości, a zarazem jeden z najbardziej popularnych elementów modowych, który pasuje do wielu stylizacji. Są uniwersalne i atrakcyjne estetycznie. Sprawdźmy, jak wybrać odpowiednie jeansy dla mężczyzny i czym różnią się poszczególne modele między sobą.

Spodnie jeansowe męskie
jeansy dla mężczyzny

Wybór jeansowych spodni jest naprawdę szeroki. Do rozważania panowie mają zarówno kolorystykę, jak i fason spodni oraz typ nogawki. Wszystkie te aspekty stwarzają dużą różnorodność, dzięki czemu każdy pan z powodzeniem znajdzie odpowiedni model dla siebie.

Jeansy dla mężczyzny

Podstawowa rozterka podczas zakupu tego typu produktów dotyczy ich klasy i jakości. W pierwszej kolejności, panowie stają przed dylematem czy kupić tanie spodnie jeansowe, czy postawić na markowe modele, które zapewnią wieloletnią wytrzymałość i zachowają swoją estetykę mimo wielu prań. Na pierwszy rzut oka, może się wydawać, że zakup tanich produktów jest oszczędnością, a zarazem posunięciem rozsądnym. Rzeczywiście, wydanie mniejszej kwoty może budzić takie poczucie. Zazwyczaj jednak, jest to oszczędność jedynie krótkoterminowa, która może dość szybko obrócić się przeciw nowemu właścicielowi spodni.

Tanie jeansy bowiem w większości przypadków szybko tracą swoje właściwości i walory. Dotyczy to zarówno ich odcienia, intensywności kolorów, jak i stanu materiału. Barwa już po kilku praniach może wyblaknąć tracąc swój urok, a na powierzchni spodni mogą pojawić się także drobne prążki o białej barwie, stanowiące efekt załamywania materiału podczas procesu prania. Sam materiał, z kolei może się przetrzeć i pokryć się dziurkami, a nitki w szwach mogą puścić trzymanie i nieestetycznie wystawać. Bardzo często obserwowane jest także zjawisko, które potocznie określamy mianem „zbiegania się”. Tanie spodnie jeansowe często się po prostu kurczą w praniu, co powoduje, że robią się za ciasne i za krótkie. W efekcie końcowym, po dość krótkim czasie użytkowania, będziemy musieli nabyć kolejne spodnie i nasza oszczędność, szybko okaże się krótkotrwałą, czyli pozorną.

granatowe jeansy
granatowe jeansy

Markowe spodnie

Wybierając markowe spodnie, musimy przygotować się na konieczność wydysponowania większej kwoty pieniężnej, ale zyskujemy pewność, że stawiamy na jakość i szanse wieloletniego użytkowania. Dobre spodnie dzinsowe męskie produkowane są jedynie z wysokiej jakości materiału bez domieszek sztucznych substancji zaniżających wytrzymałość i trwałość struktury. Produkowane są one również przy zastosowaniu barwników o wiele lepszych jakościowo, niż tańsze zamienniki, co przekłada się na wieloletnie zachowanie intensywności koloru. Wszystko to powoduje, że tracimy większe pieniądze przy zakupie, ale zyskujemy możliwość wieloletniego użytkowania spodni bez utraty ich jakości. Po przeanalizowaniu tego faktu, dojdziemy do wniosku, że prawdziwą oszczędnością jest jednak zakup droższych spodni.

Jakie kolory wybrać?

Kolorystyka może być różna. Najbardziej popularne i klasyczne są granatowe jeansy. Dawniej, oprócz tradycyjnego odcienia, można było spotkać jeszcze jeansy carne oraz, o wszelkich odcieniach błękitu. W dzisiejszych czasach, praktycznie nie istnieją żadne ograniczenia dotyczące kolorystyki. Na rynku można spotkać również jeansy w bardziej egzotycznych barwach. Obecnie produkowane są jeansy nawet w kolorze pomarańczowym. Panowie, którzy jednak cenią tradycyjne kanony piękna, zazwyczaj poprzestają przy granatowych lub niebieskich i czarnych spodniach.

Kiedy już zdecydujemy się czy wolimy kupić droższe markowe, bardziej solidne spodnie, czy ich tańsze odpowiedniki, a także wybierzemy kolor, jaki nas interesuje, musimy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego fasonu. Prowadzisz butik odzieżowy i chcesz mieć w swojej ofercie szeroki wybór jeansów męskich w modnych kolorach? Żaden problem! Hurtownia jeansów męskich Factoryprice.eu jest miejscem, w którym kupisz je hurtowo w bardzo atrakcyjnych cenach. Zarejestruj się, aby dowiedzieć się więcej!

 

Tanie spodnie jeansowe
jeansy dla mężczyzny

Na rynku dostępne są trzy podstawowe rodzaje fasonów. Pierwszym jest slim. Jeansy slim są wąskie, a ich nogawka przylega do ciała. Przeznaczone są raczej dla panów smukłych, którzy trzymają wagę i mogą się pochwalić wysportowaną sylwetką. Drugi fason to regular, czyli odmiana klasyczna. Jest ona uniwersalna i odnajdą się w niej zarówno mężczyźni szczupli, jak i bardziej otyli. Trzeci fason to loose, inaczej określany jako relaxed. Są to spodnie szersze, które przeznaczone są dla ludzi z kłopotami w utrzymaniu wagi, gdyż szersze nogawki zakryją niedostatki sylwetki, jak również dla osób, które cenią swobodny, uliczny styl, lekko nawiązujący designem do świata deskorolkowców.

Należy jeszcze spojrzeć na krój nogawki. W tym podziale również znajdziemy trzy warianty. Klasycznym rozwiązaniem są nogawki określane mianem straight. Są one proste i o takiej samej szerokości na całej długości. Wariant bootcut to nogawka rozszerzana ku dołowi, od wysokości kolan. Wariant trapped to tzw. marchewki, czyli nogawka, która się zwęża ku dołowi. Oczywiście, zwężenie to nie jest tak mocne jak w przypadku spodni popularnych w latach osiemdziesiątych. Największą popularnością cieszą się spodnie z nogawkami straight.