rodzaje spodni jeansowych męskich

Rodzaje spodni jeansowych męskich

Dżinsy są niezbędnikiem każdego mężczyzny. Warto wiedzieć o tym, że istnieją ich różne rodzaje. Aby dobrać odpowiedni krój dla siebie, należy zdawać sobie sprawę czym poszczególne typy się od siebie różnią.

Rodzaje spodni jeansowych męskich: regular

Jest to podstawowy fason charakteryzujący dżinsy męskie. Najbardziej rozpoznawalną cechą takich spodni jest to, że nogawka nie jest intensywnie zwężana w stronę łydek. Ogólnie materiał jest stosunkowo luźny i nie przylega bezpośrednio do skóry. Ten rodzaj dżinsów jest najczęściej spotykany u mężczyzn powyżej trzydziestego roku życia. Osoby młodsze niekiedy również decydują się na ich noszenie. Jest to związane z faktem, że są to spodnie niezwykle wygodne, które w żaden sposób nie ograniczają ruchów. Można je więc zakładać tak naprawdę wszędzie- do pracy, miasta, na spotkanie ze znajomymi. Zaletą takich dżinsów jest to, że dobrze się prezentują przy każdej figurze. Z racji tego, że jest to jeden z fasonów, które najdłużej są dostępne na rynku, to można dostać bez problemu takie o różnych szerokościach nogawki i kolorach. Najczęściej spotykanymi są szare jeansy, czarne, albo granatowe.

Slimmy

Spodnie jeansowe slim fit
rodzaje spodni jeansowych męskich

Tan fason spodni jest aktualnie chyba najmodniejszym dostępnym na rynku, który jest noszony zazwyczaj przez młodzież i panów w średnim wieku. Zaletą tego rodzaju spodni jest to, że dopasowują się one do sylwetki, a także optycznie ją wyszczuplają. Nie jest prawdą, że ten typ spodni jest przeznaczony jedynie dla mężczyzn szczupłych. Klasyczne rurki można dostać również w bardzo dużych rozmiarach. Ogólnie, dżinsy takie są w stanie sprawić, że osoba otyła będzie wyglądała nieco szczuplej. Należy jednak uważać z nimi, przy osobach, które są zbyt szczupłe. Mogą one jeszcze bardziej wysmuklić i tak już wąską sylwetkę.

Skinny

Ten fason spodni jest najbardziej dopasowany do ciała ze wszystkich dostępnych rodzajów. Opinają one ciało bardziej, niż spodnie slimmy. W przypadku tamtych materiał opiewa uda, jednak na nogawkach pozostawia trochę luzu. W przypadku spodni skinny materiał opiewa ciało na całej jego długości. Stąd też są raczej przeznaczone dla osób szczupłych, jednak nie wychudzonych. Jeśli mowa o tych drugich, to takie spodnie mogą podkreślić i tak zbyt chude nogi. Nie nadają się one dla osób nieco grubszych, ponieważ dodatkowo mogą podkreślać ich otyłość, zamiast ukrywać takie wady.

Tappered

Dżinsy tego typu charakteryzują się tym, że są luźniejsze na udach, a zwężają się przy nogawkach. Są więc przeznaczone przede wszystkim dla osób, które mają bardzo rozbudowane uda. Ten typ spodni jest w stanie optycznie wyszczuplić większą sylwetkę. Nie oznacza to jednak, że osoby szczuplejsze nie wyglądają w nich dobrze. Nadają się one zarówno do noszenia przez osoby szczupłe, jak i nieco grubsze. Można więc powiedzieć, że są one uniwersalnym typem spodni pasującym do każdego.

Joggery

Joggery męskie jeans
rodzaje spodni jeansowych męskich

Joggery męskie jeans są typem spodni charakteryzujących się obniżeniem w kroku. Oznacza to, że są one luźne w udach. Z kolei przy nogawce stopniową się zwężają. Często są zakończone ściągaczami. Krój ten jest bardzo specyficzny i przeznaczony raczej do noszenia na co dzień, niż do jakiś eleganckich uroczystości. Są to spodnie luźne i niezwykle wygodne. Tak naprawdę każdy mężczyzna, o każdej budowie będzie w nich wyglądał dobrze, jeżeli dobierze do nich odpowiednią koszulę i buty. Najczęściej są one noszone przez osoby młode.

Baggy

Szare jeansy męskie
rodzaje spodni jeansowych męskich

Wiele osób stosuje zamiennie nazewnictwo baggy i jogerry. Mało jednak osób zdaje sobie sprawę z tego, że kroje te znacznie różnią się od siebie. W przeciwieństwie do joggerów, dżinsy baggy są luźne na całej długości ciała. Nigdzie nie są zawężane. Jedyną wspólną cecha obu typów spodni jest to, ze posiadają one obniżony krok. Są one przeznaczone raczej dla młodych osób, które cenią sobie przede wszystkim wygodę. Nie nadają się na eleganckie okazje. Są one charakterystyczne dla fanów muzyki rap.

BOOTCUT

Ten typ spodni można spotkać po nieco innym nazewnictwem. Ze względu na swoje charakterystyczne cechy, spodnie takie nazywa się dzwonami. Charakteryzują się tym, że są one poszerzane na nogawkach. Były raczej popularne w latach poprzednich i wtedy nosili je wszyscy mężczyźni. W dzisiejszych czasach bardzo rzadko spotyka się faceta, który nosi ten typ spodni. Również w sklepach coraz rzadziej można go spotkać. Mało kto jeszcze decyduje się na kupno takich spodni.

Prowadzisz butik odzieżowy i chcesz mieć szeroką ofertę modnych jeansów męskich? Żaden problem! Aktualne modele w przystępnych cenach kupisz hurtowo w Factoryprice.eu. Jest to najlepsza hurtownia jeansów męskich, w której zawsze możesz liczyć na duży wybór i przystępne ceny. Sprawdź sam!

Podsumowując można powiedzieć, że typów dżinsów męskich jest bardzo wiele. Ważne jest tak naprawdę, aby dopasować odpowiedni rodzaj do sylwetki. Spodnie powinny przede wszystkim podkreślać zalety i ukrywać wady męskiej budowy. Nie każdemu więc pasują wszystkie fasony. Ponadto typ spodni powinno się również dopasowywać do okazji. Niektóre z nich nie nadają się w przypadku formalnych uroczystości. Z kolei inne raczej nie są na tyle wygodne, aby nosić je na co dzień. To, jak mężczyzna będzie wyglądał w dżinsach zależy również od pozostałych elementów jego stroju. Dobrze dobrane do spodni buty i koszulka mogą wpłynąć na to, że mężczyzna będzie wyglądał atrakcyjnie.